O spółce

Spółki grupy Milisystem (Milisystem S.A., Milisystem sp. z o.o.) są firmami technologicznymi zajmującymi się produkcją oraz dystrybucją zaawansowanych rozwiązań symulatorów strzeleckich, na potrzeby rynku cywilnego jak i militarnego nie wymagającego koncesji czy pozwoleń MSWiA. Dostawy wyposażenia na potrzeby służb mundurowych w ramach tak zwanego obrotu specjalnego będzie realizowany poprzez spółkę zależną  MS Defence, i jest to nowy obszar naszej działalności, który będzie dynamicznie rozwijany w 2024 roku.

Milisystem dysponuje szeroką gamą rozwiązań technologicznych z obszaru trenażerów strzeleckich. W naszej ofercie znajdują trenażery oparte na technologii laserowej  z rodziny Wisła (Wisła SP oraz WISŁA SN), jak również te oparte na technologii wirtualnej (gogle VR). Dzięki zaawansowanej technologii, użytkownicy mogą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie, bez konieczności używania ostrej amunicji, co przekłada się na większe bezpieczeństwo i obniżenie kosztów treningu.

BROŃ

Dysponujemy także szeroką gamą replik broni. W zależności od preferencji dysponujemy prostymi replikami o napędzie elektrycznym, poprzez repliki napędzane sprzężonym powietrzem (PCP) po repliki 
z systemem blow-back o napędzie gazowym (green gaz) i napędzie elektrycznym. Dzięki takiej gamie replik jesteśmy w stanie zaspokoić oczekiwania każdego klienta. Z drugiej zaś strony zastosowanie zaawansowanych technologicznie replik elektrycznych z systemem blow-back możemy zbliżyć się maksymalnie do realnego strzelania. Produkty z rodziny WISŁA, posiadają certyfikaty konieczne do programu Strzelnica w powiecie.

Naszą misją jest stworzenie szerokiej gamy 

trenażerow strzeleckich

na potrzeby rynku cywilnego i militarnego, charakteryzujących się wysoką jakością wykonania, zaawansowanym oprogramowaniem oraz wykorzystanie replik, których funkcjonalności mają umożliwiać maksymalne zbliżenie do strzelania w warunkach rzeczywistych.

Wizja przyszłości

Wzrost zagrożeń militarnych, jak również dynamiczny rozwój sił zbrojnych, powodują duże zapotrzebowanie na innowacyjne metody szkolenia wojsk, jak i komponentu cywilnego (szkolenie rezerw), gdyż rozwój tradycyjnej  infrastruktury strzeleckiej jest powolny i bardzo kosztowny oraz obarczony wieloma ograniczeniami natury prawnej (usytuowanie strzelnic) i organizacyjnej ( spełnienie wielu warunków z zakresu ekologii czy zapewnienia bezpieczeństwa) Milisystem starając się sprostać wyzwaniom jak i wymogom rynku będzie tworzyć i rozwijać narzędzia umożliwiające efektywny, wydajny i realny trening strzelecki dla naszych odbiorców. Narzędzia jaki tworzymy i będziemy dostarczać staną się modelowymi rozwiązaniami z obszaru szkolenia strzeleckiego na rynku cywilnym jak i militarnym. Milisystem będzie rozpoznawalną marką na rynku krajowym jak i międzynarodowym.

Misja przyszłości

Naszym celem jest utrzymanie dominującej pozycji krajowego lidera w obszarze ilości jak i jakości dostarczanych urządzeń na potrzeby odbiorcy cywilnego jak i  militarnego. W związku z powyższym będziemy rozwijali sprzedaż naszych produktów z linii Wisła w ramach istniejących programów Strzelnica w powiecie jak i Olimpia, oraz nowych jakie się pojawią, w 2024 roku i najbliższych latach. Będziemy także aktywnie poszukiwać odbiorców indywidualnych (kluby sportowe, firmy szkoleniowe, agencje eventowe itp.).  Naszym największym wyzwaniem jak i szansą jest  rynek zagraniczny to jest: państw UE, oraz NATO, na którym będziemy chcieli zaistnieć w 2024 roku, starając się konkurować naszymi produktami z firmami, które w tej chwili dostarczają swoje rozwiązania do tych państw. Głównymi atutami naszej oferty na rynku europejskim mają być jakość (wykonania jak i różnorodność wysokiej jakości oprogramowania) oraz cena. Zaangażowanie w różnego rodzaju wydarzenia (targi, zawody strzeleckie, itp.) z udziałem potencjalnych odbiorców zagranicznych w kraju jak i po za nim, ma pokazać produkty linii Wisła, potencjał firmy jak i jej możliwości technologiczne.

Case studies

PROGRAM
UPOWSZECHNIANIA
STRZELECTWA

Program upowszechniania strzelectwa na lata 2023-2025 jest systemowym rozwiązaniem, którego głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży.

STRZELNICA
W POWIECIE

Minister Obrony Narodowej ogłasza Konkurs Ofert pn. „Strzelnica w powiecie” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych

OLIMPIA

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej.